Udział we wspólnym saunowaniu – sesja 3-godzinna
Saunuj razem z innymi – poznaj entuzjastów obcowania z żywiołami!

Saunowanie odbywa się zazwyczaj w środy (19.00) i soboty (16:00)Trzeba obserwować wydarzenia i aktualności na fejsbuku. Czasem saunowanie odbywa się znienacka, warto więc zadzwonić i zapytać, czy akurat teraz jest nagrzane 🙂 Saunowanie to zazwyczaj 3-godzinne sesje, o różnym charakterze. Każda sesja składa się z 3-5 cykli grzania-chłodzenia-odpoczynku. Ilość cykli jest indywidualna, każdy wychodzi wtedy jak czuje, nie ma limit dolnych ani górnych czasu siedzenie w pariłce – ciało samo nam podpowie, trzeba się tylko wsłuchać.

Saunowanie jest w stylu fińskim, tzn. bezwzględnie bez strojów kąpielowych, w lekkich ręcznikach lub nago, jak kto lubi. Sesje są prowadzone przez naszego bannika, muzyczno-aromatyczne. Bannik dba o odpowiednią temperaturę i wilgotność, miesza powietrze, czasem wprowadza dodatkowe elementy, jak muzyka na żywo. Nie jest to „naparzanie” w klasycznym niemieckim ujęciu, i nie ma początku i zakończenia „cyklu” – to sprawa indywidualna, poza szczególnymi przypadkami.

W trakcie sesji atmosfera raczej swobodna, muzyka, rozmowy, choć zależy to głownie od saunowiczów. Niektóre sesje są głośne, inne ciche, jedne muzyczne, wręcz taneczne, inne medytacyjne. Szczegóły w opisach poszczególnych seansów. Jeśli potrzebujesz bezwzględnej ciszy dla poczucia pełnego relaksu napisz proszę do nas, może któryś z seansów jest taki akurat będzie albo uda się coś dopasować

Koszt to 70-80PLN/os. 

Szczegóły w wydarzeniach na FB.

Czas trwania sesji: 3h

Należy przynieść własne ręczniki (3-4 sztuki na osobę)  ew. jakieś elektrolity (czasem do nabycia na miejscu są soki i elektrolity właśnie). Szlafrok i klapki to luksus, ale w zasadzie to czemu sobie na to nie pozwolić –  jak kto lubi 🙂

Czapki saunowe są dostępne na miejscu, ale jak ktoś ma swoją ulubioną, to nie zabraniamy zabrać 😀

Woda też dostępna na miejscu, warto jednak zabrać własny kubek. W saunie do nabycia produkty konopne i inne skarby od naszych przyjaciół, warto wziąć więc trochę dodatkowego frutu i nabyć coś pięknego lub/i smacznego. 

Pamiętaj, żeby przyjść nieco wcześniej, około 10 minut,  bo nie jest tak łatwo tu trafić…. a dobrze jest też mieć chwilę na zdjęcie ubrań. Ale z drugiej strony nie za wcześnie, żeby nie przeszkadzać poprzedniej grupie.

W razie czego – dzwoń !